Dietetyk

mgr inż. Maria Napiecek

 

Dietetyk z zawodu i pasji.
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydział Technologii Żywności i Żywienie Człowieka. Posiada dyplom Akademii Dietetyki potwierdzający przygotowanie do zawodu- Dietetyk. Ukończone studia podyplomowe z zakresu pedagogiki, co ułatwia nawiązywanie kontaktu z dziećmi i młodzieżą.
Współpracę z pacjentem rozpoczyna od szczegółowego wywiadu i analizy badań laboratoryjnych. Na podstawie zebranych danych ustala dietę, zalecenia żywieniowe oraz formy aktywności fizycznej.
Do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny i holistyczny sposób, bo tylko takie podejście jest gwarancją sukcesu. Podczas pracy z pacjentem szczególną uwagę zwraca na edukację żywieniową, ponieważ najważniejsze jest, aby wykształcić u danej osoby prawidłowe nawyki żywieniowe.
Zajmuje się również doradztwem w zakresie suplementacji, probiotykoterapii oraz psychodietetyki.
W szczególności interesuje się dietami redukcyjnymi, naturalnym budowaniem odporności, żywieniem w chorobach dietozależnych, a także dietetyką sportową.
Usługi gabinetu przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych pragnących odżywiać się w sposób zdrowy, zbilansowany oraz dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.

Zakres usług obejmuje:

  • Planowanie żywienia osób zdrowych oraz w wybranych jednostkach chorobowych i stanach fizjologicznych organizmu (ciąża, okres karmienia, rekonwalescencja),
  • Analiza stanu odżywienia organizmu (metoda bioimpedancji elektrycznej),
  • Edukacja żywieniowa,
  • Układanie indywidualnych jadłospisów wraz ze sposobem przyrządzania potraw,
  • Monitorowanie postępów dietoterapii,
  • Monitorowanie stanu odżywienia oraz kondycji  fizycznej organizmu.